SILVER & METAL / Silver / Coffee spoons 11108029
nr 1110 8029
COFFEE SPOONS
12+ 1 pieces, Silver/Emalj, 1950-tal, en skadad.
12+ 1 st, Silver/Emalj, 1950-tal
Condition: en skadad
1200
SEK 1000
Monday May 22 2017
at 19:32:17
8/5 19:59:27
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
Read more about 50/60-tal
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver